محفظه نوشیدنی MAP و کاهش مواد مصرفی

یک راه‌حل اثبات‌شده برای حل این مشکل برای محصولات ضدعفونی‌شده و داغ‌پرشده ظروف PET هستند که پنل‌های انعطاف‌پذیر یا قاعده‌ای دارند که برای جبران تغییرشکل طراحی شده و باعث می‌شود بسته ظاهر خوبی داشته باشد

“Thin is in”به عنوان شکلی از کاهش منابع مدتها بخشی از بسته‌بندی پایدار (و معمولا مقرون‌ به صرفه) بوده است. با این حال،‌ این تاکتیک می‌تواند برای محصولات فاسدشدنی در بطری‌های PET که در دماهای بالا پر می‌شوند،‌ مشکل‌ساز باشد چون هنگامی که محصول سرد می‌شود، ‌این ظروف شکل خود را از دست می‌دهند.

دیواره‌ی بطری‌ها را می‌توان برای مقاومت در برابر تغییر شکل حاصل از تغییر دما ضخیم ساخت،‌ اما این با رویکرد زیست محیطی کاملا منافات داشته و به خاطر نیاز به پلیمر بیشتر یا مواد دیگر برای تقویت ظرف مقرون به صرفه نباشد.

یک راه‌حل اثبات‌شده برای حل این مشکل برای محصولات ضدعفونی‌شده و داغ‌پرشده ظروف PET هستند که پنل‌های انعطاف‌پذیر یا قاعده‌ای دارند که برای جبران تغییرشکل طراحی شده و باعث می‌شود بسته ظاهر خوبی داشته باشد.

یک شیوه دیگر نیز از سوی گروه BASF. معرفی شده که این مشکل را با استفاده از اتمسفر اصلاح شده (MAP) در بسته‌بندی حل می‌کند. در بالای بطری یا محفظه، قسمتی تعبیه می‌شود که “بخش فشار مجرای ذخیره” نام دارد که گاز را در فضای بالا به شیوه‌ای که فشار بخار را کاهش می‌دهد جذب و تخلیه کرده و تغییر شکل را نیز کاهش می‌دهد.

این اختراع چندین ماده مجرای ذخیره شامل کربن، کربن فعال‌شده،‌ زئولیت و یک ترکیب ارگانیک فلزی (MOF) است. این ساختار گازی مثل نیتروژن، آرگون، دی‌اکسیدکربن، گازهای دیگر یا مخلوطی از گازها را ذخیره می‌کند طبق وسیله،‌ که ۲۸ نمونه یا راه‌های مختلفی که کنترل فشار مورد نظر با این مواد میسر باشد را تشریح می‌کند،‌. مزیت ایجاد شده، تولید بسته‌ای است که برای کاهش هزینه‌ها به مواد کمتری احتیاج داشته و پایداری بسته را بهبود بخشد.

بسته‌بندی کاربردی شامل بطری‌ها، ‌قوطی‌ها، ‌کیسه‌ها و دیگر محفظه‌ها است.

بیشتر بخوانید . . .