برگزیدگان بسته‌بندی

English

مسابقه برگزیدگان بسته‌بندی

معرفی بهترین عملکرد

سالنامه برگزیدگان بسته‌بندی با مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرصتی است برای شناخت و نمایش بهترین بازیگران در صحنه بسته‌بندی ایران در هر سال.
هدف این سالنامه پیشرفت صنعت بسته‌بندی ایران از طریق شناساندن بهترین و مفیدترین عملکرد در حوزه بسته‌بندی است. این عملکرد می‌تواند طراحی و تولید بسته‌بندی با اثرگذاری مستقیم و غیرمستقیم در این عرصه باشد.
برگزیدگان بسته‌بندی رقابتی برای همه آنهایی است که به هر نحو در صنعت بسته‌بندی اثری گذاشته و به هر روشی در رشد آن نقش داشته‌اند.
ارکان این رویداد عبارتند از:

1- برگزیدگان بخش مسابقه

2- داوران

3- حامیان

4- ستاد اجرایی

در واقع هر سه رکن اول جزء برگزیدگان بسته‌بندی هستند زیرا هر کدام در جایگاه خود در سال برگزاری این رویداد در پیشرفت صنعت بسته‌بندی ایران احساس مسئولیت کرده و نقش موثر داشته‌اند. بنا بر این حتی حامیان این رویداد به دلیل سرمایه‌گذاری در توسعه صنعت بسته‌بندی کشور ایران از طریق حمایت از رقابت‌های بسته‌بندی و دست‌اندرکاران و برندگان آن سزاوار تجلیل و معرفی هستند.

رکن اول بسته‌هایی هستند که در ایفای نقش و ماموریت خود به بهترین شکل عمل کرده‌اند.

این نقش می‌تواند مربوط به هر یک از فاکتورهای فروش، مصرف، جابجایی، نگهداری و سایر عملکردهای بسته‌بندی باشد. در واقع بسته خوب تنها یک بسته زیبا نیست بلکه باید در تمام مراحل زندگی یک کالا عملکرد مناسب خود را داشته باشد. هر چند امتیاز هر یک از فاکتورها بسته به ماموریت کالا و بسته‌بندی آن تنوع و تفاوت خواهد داشت.

رکن دوم داورانی هستند که با تکیه بر تجربه و درک بالای خود در کنار دیگر داوران و بر اساس معیارهای تعیین شده به گزینش آثار برتر خواهند پرداخت.

بیشتر معیارها شکل ثابت دارند اما ممکن است هر سال بر اساس استانداردها و گرایش‌های جهانی، استانداردها و گرایش‌های ملی و پیشرفت‌های فنی و تخصصی جدید مشمول برخی تغییرات ‌شوند.
همچون گذشته گزینش داوران بخش بسیار مهمی از این رویداد است و برگزارکننده در این مورد حساسیت زیادی داشته و معیارهای خاصی را در نظر می‌گیرد.
همچنین امکان دارد داوری مردمی نیز به این بخش افزوده شود.

رضا نورائی
صاحب امتیاز و مدیر مسئول

رکن سوم رویداد برگزیدگان بسته‌بندی حامیان آن هستند.

بسیاری از حامیان مالی این گونه رویدادها در جهان اشخاصی هستند که قدرت و انگیزه بالایی برای بهبود جامعه انسانی و فضای کسب و کار خود دارند. ایشان بخشی از سرمایه خود را صرف مسئولیت‌های اجتماعی می‌کنند. یکی از مسئولیت‌های اجتماعی مهم شناساندن و تشویق افرادی است که کار خود را مسئولانه و بدرستی انجام داده‌اند. حامیان با کمک به برگزاری باکیفیت این رویداد در واقع کمک می‌کنند تا مردم با کار خوب آشنا شوند و شاخص‌های کیفیت را بشناسند. ضمن آن که در تشویق پدیدآورندگان کارهای خوب هم نقشی موثر دارند.
با نزدیک به سه دهه تجربه موفق در دو عرصه بسته‌بندی و رسانه، انتظار می‌رود صاحب برند برگزیدگان بسته‌بندی با برگزاری رویدادی فراگیر و با کیفیت و استاندارد عالی، یک تجربه مشترک موفق در کنار حامیان خود و در پیشگاه مردم کشور داشته باشد.

بیشتر بدانیم

 

پیش شماره‌های سالنامه برگزیدگان بسته‌بندی

سال 1400

سال 1401

سال 1402