گزارشی از عملکرد سایت اطلاع‌رسانی صنایع سلولزی ایران در سال ۱۳۹۳-۱۳۹۲

سایت کاغذ و چوب به آدرس اینترنتی Paperandwood.com در سال ۱۳۸۵ راه‌اندازی شد. این پایگاه اینترنتی در زمینه اخبار و اطلاعات صنایع کاغذ، کارتن و مقوا فعالیت می‌کند.
از کارهای انجام شده در سال گذشته در این سایت می‌توان به ابتکار مصاحبه‌های ویدئویی این سایت اشاره کرد.
در سال گذشته این سایت کلیه مصاحبه‌های خود را از قالب نوشتاری به مصاحبه ویدئویی تبدیل کردد و با بزرگان و صاحبان ایده و سبک در صنایع سلولزی به صورت ویدئویی مصاحبه نمود و آنها را در سایت خود قرارداد. مدیر سایت معتقد است اثرگذاری مصاحبه‌های ویدئویی بمراتب از مصاحبه‌های نوشتاری و یا صوتی بیشتر بوده و بینندگان علاوه بر آشنا شدن با دیدگاه‌های فرد مصاحبه شونده با خود او نیز آشنا می‌شوند.
از دیگر خدمات اضافه شده به این سایت در سال گذشته بخش نیازمندی‌های خرید و فروش ماشین‌آلات صنایع سلولزی بوده است.
نشانی اینترنتی این بخش Niaz.paperandwood.com می‌باشد. در این بخش کلیه شرکت‌ها و افراد می‌توانند ماشین‌آلات دست دوم و نو خود را برای فروش آگهی کنند.
توضیح این نکته ضروری است که کلیه خدمات این بخش رایگان است و از سال جدید (۱۳۹۳) به غیر از ماشین‌آلات، متقاضیان می‌توانند کالا و خدمات خود را در این بخش به رایگان آگهی کنند. هدف از راه‌اندازی این بخش دسترسی راحت و رایگان متقاضیان به مواد اولیه، کالای ساخته شده، خدمات و ماشین‌آلات صنایع سلولزی می‌باشد.
خدمات جدیدی که در سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی شد اعلام آمار واردات به صورت ماهیانه بوده است قبل از این آمار واردات به صورت سالیانه اعلام می‌گردید اما با توجه به حساسیت واردات کاغذ و مقوا و  برنامه‌ریزی مدیران، این سایت از ابتدای سال جاری آمار را به صورت ماهیانه در اختیار مشترکین خود قرار می‌دهد.
با توجه به این که طبق آمار رسمی در حال حاضر تعداد ۱۲۱ میلیون گوشی موبایل روشن در ایران وجود دارد و هر ساله تعداد ۱۵ میلیون عدد به آن اضافه می‌شود. paperandwood.com به منظور راحتی مشترکین خود اقدام به راه‌اندازی اپلیکیشن گرین بوک (Green Book) بر روی موبایل های سیستم عامل اندروید و IOS نموده است.
از این پس کلیه متقاضیان می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق گوشی‌های موبایل خود دریافت کنند. برای دریافت اپلیکیشن فوق متقاضیان می‌توانند به google play  و apple store مراجعه کنند.
از دیگر خدماتی که در سال جاری راه‌اندازی شده است بخش مشاوران سایت می‌باشد. این بخش با توجه به نیاز مشترکین راه‌اندازی شده است و در حال حاضر بخش مالی و مالیاتی، مشاوره صنعتی، ترخیص، برندسازی و تبلیغات فعال می‌باشد.
با توجه به فقر اطلاعاتی در صنعت کارتن‌سازی در سال گذشته این سایت اقدام به برگزاری دوره‌های آنلاین کارتن‌سازی کرد. دوره‌های آنلاین برای افرادی است که نمی‌توانند به علت مسافت طولانی در کلاس‌های حضوری شرکت کنند. هم چنین این سایت برای کارخانجاتی که به آموزش نیاز دارند دوره‌های حضوری در محل کارخانه برگزار می‌کند.

بیشتر بخوانید . . .