ابزار کارآمد برای فرم/فیل/سیل

به تازگی سه دستگاه پیشرفته‌‌ی فرم‌‌فیل‌‌سیل (FFS) به بازار عرضه شده که هر یک در نوع خود ایده‌‌آل است. این ماشین‌‌آلات سه‌‌گانه‌‌ی نسل آخر با تاکید بر بهینه‌‌سازیِ سرآمد، نمونه‌‌ پیشرفت‌‌های صنعتی در بخش ماشین‌‌آلات بسته‌‌بندی فرم/فیل/سیل محسوب می‌‌شوند. سازندگان این ماشین‌‌آلات، شرکتهای tna، Rovema و Oyster Hassia هستند.
کیسه‌‌پر‌‌کن فوق سرعت

به تازگی سه دستگاه پیشرفته‌‌ی فرم‌‌فیل‌‌سیل (FFS) به بازار عرضه شده که هر یک در نوع خود ایده‌‌آل است. این ماشین‌‌آلات سه‌‌گانه‌‌ی نسل آخر با تاکید بر بهینه‌‌سازیِ سرآمد، نمونه‌‌ پیشرفت‌‌های صنعتی در بخش ماشین‌‌آلات بسته‌‌بندی فرم/فیل/سیل محسوب می‌‌شوند. سازندگان این ماشین‌‌آلات، شرکتهای tna، Rovema و Oyster Hassia هستند.

iranpack-159-17-Feb-15-tna
کیسه‌‌پر‌‌کن فوق سرعت بالا در یک ماشین جمع و جور
robag FX 3ci، ماشین بسته‌‌بندی فرم/فیل/سیل عمودی با خروجی کم‌‌نظیر 250 کیسه بر دقیقه است که تطبیق‌‌پذیری تولید را در یک سیستم جمع و جور و آسان تمیزشو فراهم می‌‌کند. این دستگاه برای انواع گسترده‌‌ای از محصولات مناسب است. از جمله ویژگی‌‌های بارز آن:
* تا 30 درصد بهبود عملکرد به لحاظ نسبت خروجی به مردودی

* سیستم اُتواِسپلایس tna: این سیستم موقع تمام شدن حلقه‌‌های فیلم، آنها را به طور خودکار تعویض کرده و بازدهی بسته‌‌بندی و توان عملیاتی را با کاهش نیاز به دخالت دست افزایش می‌‌دهد.

* robag FX 3ci علاوه بر جستجوگر فلز هایپِردیتِکت که ثبت اختراع هم شده، به سیستم تائید بصری کد چاپ با نام intelli-scan® مجهز است.
کیسه‌‌پرکن ایده‌‌آل برای غذاهای منجمد

دستگاه کیسه‌‌پرکن BVC 400 VFFS ساخت Rovema North America، شرکت تابعه‌‌ی Rovema GmbH، یک دستگاه فرم/فیل/سیل عمودیِ سِروُی دومحوره با حرکت پیوسته است که اندازه و شکل‌‌های متنوع مورد نیاز در بخش غذاهای منجمد را پوشش می‌‌دهد. این دستگاه قادر به اجرای 150 سیکل در دقیقه با ماکزیمم عرض شکل‌‌دهی 400میلیمتر است. همچنین به دو فناوری مجهز شده که آن را از نمونه‌‌های رقیب متمایز می‌‌کند:

سیستم Sense & Seal: یک سیستم کنترل کیفی که قادر به تشخیص قرارگیری محصول در منطقه درزگیری متقاطع است و در این صورت کیسه را بدون اعمال فشار درزگیری خالی می‌‌کند. در نتیجه مانع از درزگیری اتفاقی محصول اضافی در منطقه درزگیری می‌‌شود که کاهش زمان از کارافتادگی و افزایش طول عمر دستگاه را به دنبال دارد.

فناوری (Sense – Tack – Welding (STW: گفته شده که این فناوری کاربردی برای فیلم‌‌های تک‌‌لایه مورد استفاده در بسته‌‌بندی غذاهای منجمد، مزایایی را نسبت به فناوری‌‌های Constant Heat Poly (درزگیری با حرارت ثابت) و Impulse Seal (درزگیری توسط جریان الکتریسیته) به همراه دارد. STW فیلم‌‌های لمینیت را هم درزگیری می‌‌کند و یک راهکار تکرارپذیر و کم‌‌هزینه برای درزگیری انواع فیلم‌‌های مورد استفاده در بسته‌‌بندی غذاهای منجمد محسوب می‌‌شود. طراحی بهداشتی فولاد زنگ‌‌نزن آن تمیز شدن آسان را ممکن می‌‌سازد. همچنین بدنه‌‌ی قاب‌‌بسته‌‌اش، تمامی قطعاتِ در تماس با محصول را از قطعات غیرتماسی جدا کرده است. محفظه الکتریکی آن نیز کمی از اجزای اصلی فاصله داشته و تمیز شدن را آسان می‌‌کند.
دستگاه‌‌ تطبیق‌‌پذیر BVC 400 امکان بسته‌‌بندی محصولاتی از جمله ناگت مرغ، سرخ‌‌کردنی‌‌های منجمد، سبزیجات، غذاهای دریایی و غیره را فراهم می‌‌کند. امکان طراحی این دستگاه برای غذاهای تازه‌‌ی مستلزم درزگیری به روش فراصوت نیز وجود دارد.

iranpack-159--Mar-15-Rovema
بازدهی بالا برای ظروف FFS
ماشین بازدهی بالای Hassia مدل P300 ساخت OYSTAR USA قادر به تولید فرم/فیل/سیل بسته‌‌های سهم‌‌بندی شده‌‌ (portion cup) کوچک تا متوسط با سرعت 63000 بسته سهمی در ساعت است. این دستگاه قابلیت کار با انواع مواد معمول بسته‌‌بندی از جمله PS، PP و PET را دارد.

P300 اولین ماشین از سری جدید ماشین‌‌آلات مقرون به صرفه‌‌ی f/f/s است که جمع و جور (فضای 6×5/1 متر یا 8/19×5 فوت) بوده و هزینه‌‌های عملیاتی و تعمیر آن اندک است. این ماشین می‌‌تواند بیش از 1000 نوع اندازه و شکل از جمله بیضوی، گرد، چهارگوش یا کندو شکل را تولید کند.
علاوه بر این، FFS P300 قادر به ذخیره‌‌ی فیلم برای 110000 ظرف در همان فضایی است که یک ماشین فیل-سیل تنها 10000 ظرف پیش‌‌ساخته را ذخیره می‌‌کند و این یعنی 90 درصد اشغال فضای کمتر.

بیشتر بخوانید . . .