برنامه توسعه صنعت ماشین‌سازی کشور

وام 9 تا 15 درصد برای خریداران تجهیزات صنعتی پیشرفته ساخت داخل

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد از طریق ارایه تسهیلات کم‌بهره به خریداران ماشین‌آلات ساخت‌داخل،(در قالب فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک یا جعاله ساخت ماشین‌آلات و استصناع) بازار تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی پیشرفته ساخت ایران را مورد حمایت قرار دهد.

 

حمایت‌های برنامه :

– ارائه تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات ساخت داخل در قالب اجاره به شرط تملیک ، فروش اقساطی و استصناع

· میزان تسهیلات: تا سقف 70 درصد قیمت ماشین‌آلات

· نرخ تسهیلات: 9 تا 15 درصد سالیانه

· بازپرداخت: در اقساط مساوی 24 و 30 ماهه

· وثائق: بسته به رتبه اعتباری متقاضی چک و یا وثیقه ملکی و همچنین سایر وثایق رایج

– ارائه انواع ضمانتنامه‌های مورد نیاز سازندگان ماشین‌آلات پیشرفته با شرایط ترجیحی نسبت به بانک‌ها و نهادهای مالی

· حضور در مناقصه

· پیش‌ پرداخت

· حسن انجام کار

– حمایت از ساخت ماشین‌آلات پیشرفته جدید

– صدور گواهی ساخت‌داخل برای سازندگان ماشین‌آلات پیشرفته

 

گام نخست:

خریداران ماشین‌آلات صنعتی ساخت ایران که همان متقاضیان تسهیلات هستند باید توجه داشته باشند که ماشین مورد نظر ایشان و ماشین‌ساز آن باید در برنامه ثبت و تایید شده باشد.
از این رو اگر ماشین‌ساز مورد نظر قبلا اقدام به ثبت خود و ماشین‌آلاتش در این برنامه نکرده لازم است ‌مراحل ثبت نام تا ارزیابی را بگذراند تا فرایند ثبت سفارش خریدار برای دریافت تسهیلات قابل اجرا شود.
بر این اساس، از ماشین‌سازان معظم دعوت می‌شود با ثبت نام و تکمیل اطلاعات خود کار را برای استفاده خریداران از تسهیلات اعطایی دولت آسان کنند.‌‌
بطور کلی ثبت نام ماشین‌سازان در این برنامه برای خود ماشین‌ساز نیز مزیت محسوب می‌شود. زیرا نشان‌دهنده تایید کیفی ماشین‌ساز توسط معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری است.

راهنمایی خریداران

کارگزاری رسمی این برنامه آماده است تا کارآفرینان محترم ایرانی را در خرید ماشین آلات صنعتی ساخت داخل یاری کرده و با هدایت ایشان به سمت ماشین آلات تایید شده در این طرح ملی امکان دریافت تسهیلات را برای ایشان فراهم کند.

از همه اشخاص حقیقی و حقوقی که نیاز به تجهیزات صنعتی دارند دعوت می‌شود با استفاده از راه‌های ارتباطی که در پایین اعلام شده با این دفتر در ارتباط بوده و از کارسازی و راهنمایی‌های کارگزار رسمی طرح دریافت تسهیلات بهره ببرند.
این کارگزاری بر اساس ابلاغیه رسمی از معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری آماده پاسخگویی به پرسش‌های خریداران و ماشین‌سازان محترم است. با این حال در هر صورت مطالعه “آیین‌نامه لیزینگ” توصیه می‌شود.

 

ماشینسازان و خریداران محترم برای کسب اطلاعات بیشتر از واتس‌اپ زیر با کارگزار رسمی این برنامه تماس حاصل فرمایید.

رضا نورائی

09359901019