سمینار بین‌المللی چاپ روتوگراور

۸ خرداد سمینار بین‌المللی چاپ گراور در تهران برگزار شد که ۱۱۴ نفر از متخصصان و دست‌اندرکاران چاپ گراور در آن شرکت کردند.
این سمینار توسط گروه بازرگانی ترنج به مدیریت جلال زکایی و با همکاری انجمن روتوگراور اروپا در محل هتل المپیک تهران برگزار شد.
مدیریت پنل سمینار با محمدحسن فکری رییس مرکز آموزش علمی‌کاربردی شماره پنج (مرکز آموزش چاپ) بود و سخنرانان به ترتیب زیر بودند.
* رضا نورائی سردبیر ماهنامه صنعت بسته‌بندی با موضوع نگاهی اجمالی به بازار بسته‌بندی در ایران
* جیمز سیور رییس انجمن روتوگراور اروپا با موضوع گراور و بازار آن در جهان
* لارس لیب از شرکت دت‌وایلر با موضوع تیغه دکتربلید، ابزاری مهم در کیفیت چاپ
* اولریش هارت از شرکت ویندمولر هولشر با موضوع نوآوری در فرایند چاپ روتوگراور
* آندریاس شلنباک از شرکت سیگ‌ورک با موضوع سیستم‌های نوین مرکب برای چاپ روتوگراور
* کریستسن کارگ از شرکت دت‌وایلر با موضوع تولید موفقیت‌آمیز سیلندر روتوگراور
* یورگن سیتز از شرکت جی‌ام‌جی با موضوع اهمیت نمونه‌گیری در فرایند چاپ
* رودی ویس شیف از شرکت جانوشکا با موضوع نیازهای بازار در پس از چاپ
* ظفر آکندیس از شرکت جانوشکا با موضوع تکنولوژی و نوآوری در تولید سیلندر
بسیاری از شرکت‌کنندگان در این سمینار ضمن استقبال از برگزاری آن، خواستار طرح مباحث تخصصی‌تر و کاربردی‌تر بودند. در واقع مسئولیت بیشتر سخنرانان در بخش فروش شرکت‌های متبوع، جنبه‌های تجاری سمینار را در ذهن مخاطبان ایرانی تقویت می‌کرد. با این حال بسیاری از شرکت‌کنندگان خواهان نسخه دیجیتالی سخنرانی‌ها و تصاویر ارائه شده در آنها شدند.
اما خارج از موضوع کیفیت سخنرانی‌ها، جمع شدن اهالی متخصص و نقش‌های اصلی در چاپ گراور کشور آن قدر جالب و در نوع خود مهم بود که به عنوان یک کار ارزشی باعث شد عده‌ای از شرکت‌کنندگان از برگزارکننده تشکر کنند.
گفتنی است در این سمینار، مسئولان و متخصصانی از شرکت‌های مرکب ایران، ایحاگستر شمال، پلات، ایران‌زمین، زیبانقش، تبریزپک، نصرگستر اراک، ایران‌سپهر، آستان قدس رضوی، سلطان چاپ، فام‌تجارت امین، چاپ طلای ارومیه، چاپ پاستور، آلومینیوم پارس، آپادانا، پلاستیک‌ماشین الوان، شیرازنایلون، ایران‌روتاتیو، نگارحک، شیان‌آویزه، به همراه روسای اتحادیه‌ها و جمعی از دانشجویان چاپ شرکت داشتند. همچنین جمع قابل توجهی از مهمانان خارجی مرتبط نیز در سمینار شرکت داشتند که فضای سمینار را حرفه‌ای‌تر کرده بود.

بیشتر بخوانید . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *