گلستان پایلوت بسته‏بندی صنایع دستی کشور

ایرنا- معاون صنایع دستی گلستان گفت: در راستای توسعه و رونق صنایع دستی استان و عرضه مناسب هنر دست‏ها و با توجه به اقدام مناسب کارشناسان جهت بسته‏بندی محصولات و پیشقدم شدن در این زمینه، گلستان به عنوان پایلوت بسته‏بندی صنایع دستی در کشور انتخاب شد. سارا اخوت با بیان این که صنایع دستی نماد هنرهای اصیل، بومی ومردمی هر کشور است که خلق آنها، ریشه عمیق در اعتقادات، باورها، آداب، عادات، رسوم وسنن جوامع دارد، اظهار داشت: به اعتقاد کارشناسان توسعه صنایع دستی بهترین راه برای رونق اقتصاد و حل مشکل اشتغال است.

ایرنا- معاون صنایع دستی گلستان گفت: در راستای توسعه و رونق صنایع دستی استان و عرضه مناسب هنر دست‏ها و با توجه به اقدام مناسب کارشناسان جهت بسته‏بندی محصولات و پیشقدم شدن در این زمینه، گلستان به عنوان پایلوت بسته‏بندی صنایع دستی در کشور انتخاب شد.  سارا اخوت با بیان این که صنایع دستی نماد هنرهای اصیل، بومی ومردمی هر کشور است که خلق آنها، ریشه عمیق در اعتقادات، باورها، آداب، عادات، رسوم وسنن جوامع دارد، اظهار داشت: به اعتقاد کارشناسان توسعه صنایع دستی بهترین راه برای رونق اقتصاد و حل مشکل اشتغال است.
وی ادامه داد: هم اینک مشکل بزرگی که درمقوله صنایع دستی به چشم می‏خورد بحث بسته‏بندی و عرضه این محصولات است و بسیاری از کالاهای صنایع دستی به دلیل نااگاهی از اصول بازاریابی و عرضه نامناسب با فروش و بازار خوبی مواجه نیستند. معاون صنایع دستی گلستان استقبال روز افزون مردم از کالاهای دارای بسته‏بندی را نشان‏دهنده اهمیت و توجه خریدار به بسته‏بندی عنوان کرد و افزود:
در بخش صنایع دستی متاسفانه عرضه محصولات عموما در نایلون انجام می‏شود در حالی که بسته‏بندی و عرضه مناسب محصول از مهمترین راه‏هایی است که در بازاریابی بهتر و جلب مشتری نقش دارد. به گفته وی استان گلستان در نظر دارد با طراحی بسته‏بندی مناسب برای محصولات بومی و توزیع رایگان بین صنعتگران زمینه لازم برای حفظ جایگاه صنایع دستی و توسعه و رونق بازار داخلی و خارجی را فراهم کند. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان همچنین اظهار داشت که طراحی مناسب و بسته‏بندی محصولات، زمینه توسعه بیش از پیش صنایع دستی استان و رونق صادرات آن را فراهم خواهد کرد. در حوزه صنایع دستی استان گلستان قریب به 20 هزار هنرمند فعال هستند، اما افرادی که شناسنامه کاری خود را به ثبت رسانده‏اند حدود 50 درصد این تعداد می‏باشد. در این استان شمالی افزون بر 22 رشته صنایع دستی فعال بوده و تلاش برای احیای رشته‏ها و صنایع دستی منسوخ در حال انجام است.

بیشتر بخوانید . . .