گزارش سمینار گراور ایران

در خبرنامه انجمن روتوگراور اروپا

دومین خبرنامه انجمن روتوگراور اروپا ERA در سال ۲۰۱۴ در پایان این سال در حالی منتشر شده که تصویر روی جلد آن به ایران و سمینار روتوگراور در تهران اختصاص دارد. همچنین پنج صفحه از بیست و هشت صفحه داخلی این نشریه نیز ویژه گزارش سمینار ایران و صنعت چاپ گراور در ایران است.
در گزارش سمینار به خلاصه‌ای از مهمترین گفته‌های سخنرانان و روند برگزاری آن اشاره شده و در ادامه با تصاویری که گوشه‌ای از چاپ روتوگراور بسته‌بندی در ایران را نشان می‌دهد اطلاعاتی در باره چاپ روتوگراور و فضای عمومی ایران در اختیار خوانندگان و اعضای انجمن گذاشته شده است. همچنین یک صفحه از این گزارش به مصاحبه با جلال ذکایی مدیر اسبق دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد و مدیرعامل فعلی گروه بازرگانی ترنج به عنوان برگزارکننده سمینار انجام شده است. ذکایی در این مصاحبه جدا از معرفی فعالیت و برنامه‌های آموزشی گروه ترنج، با استفاده از تجربیات دوران مدیریت کلان خود در امر چاپ در ایران به بیان توانمندی‌ها و فرصت‌های موجود در کشور پرداخته است.
می‌توان گفت این نخستین بار است که صنعت روتوگراور در اروپا اینچنین رسمی و گسترده با بازار ایران آشنا می‌شود. ERA معتبرترین تشکل چاپ روتوگراور در اروپاست و تمام نام‌های معروف صنعت گراور اروپا در آن عضو هستند. اختصاص شش صفحه از سی و دو صفحه خبرنامه این انجمن که تنها چند شماره در طول سال منتشر می‌شود کار مهمی است که با برنامه‌ریزی و اجرای حرفه‌ای گروه ترنج امکان‌پذیر شد. پیش از این نیز مجله بسیار معتبر Label&Labeling گزارش سمینار گراور در ایران را در سایت اینترنتی خود منتشر کرده بود. گفتنی است این سمینار اردیبهشت سال ۱۳۹۳ در هتل المپیک تهران برگزار شد.

بیشتر بخوانید . . .