جعبه های لوکس رایان

تولیدات زیبا و جدید شرکت رایان، تحولی در بسته‌بندی خاص و ویژه است. بسته‌های جدید رایان که در زمره جعبه‌های سخت یا Hard Box محسوب می‌شوند در نگاه اجمالی شبیه بسیاری از بسته‌های مشابه هستند اما روش تولید و مواد بکار رفته در آنها در نوع خود منحصر به فرد است. برای آشنایی بیشتر با محصولات این شرکت گفت و گویی با حامد حسینی مهر، مدیر عامل این شرکت انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

حامد حسینی مهر مدیر جعبه سازی رایان hamed hosseini mehr, rayan luxury boxes founder

حامد حسینی مهر مدیر جعبه سازی رایان
hamed hosseini mehr, rayan luxury boxes founder

* صنعت بسته‌بندی: در مورد شرکت و سابقه فعالیت آن بفرمایید.
* حسینی‌مهر: شرکت رایان با تجربه چندین ساله در صنعت بسته‌بندی و طراحی و تولید کالاها و جعبه‌های لوکس و فانتزی، همکاری جــدیـدی بـا تولیدکنندگان آغاز کرده است.
این مجـموعـه با اسـتـفـاده از طرح‌های به‌روز و متفاوت از سایر بسته‌‌های موجود در بازار و تولید آنها، توانسته ‌مزیت رقابتی خوبی برای تولیدکنندگانی که در مسیر خلق ارزش افزوده برای تولیدات خود هستند فراهم کند.

* صنعت بسته‌بندی: آیا مجموعه رایان فقط کار تولید جعبه‌ها را انجام می‌دهد یا این که خدمات دیگری هم دارد؟
* حسینی‌مهر: ما در کنار تولید انواع مختلف جعبه سایر خدمات  از جمله طراحی، ساخت پلاک‌های مالتی‌استایل و طلاکوب را نیز به مشتریان ارائه می‌دهیم.

* صنعت بسته‌بندی: چه شد که شما دنبال تولید این نوع جعبه رفتید؟
* حسینی‌مهر: با توجه به تجربه‌ای که بنده از سالیان گذشته در صنعت بسته‌بندی و تبلیغات داشتم همیشه جای خالی بسته‌بندی‌های جدید و مقاوم را در این زمینه احساس می‌کردم. به همین منظور اقدام به تحقیقات گسترده در میان انواع مختلف بسته‌بندی در کشورهای پیشرفته دنیا کردم و در نتیجه با این نوع جعبه‌ها آشنا شدم که توجه من را جلب کرد.

* صنعت بسته‌بندی: بعد از آشنایی با این نوع جعبه‌ها چه اقداماتی انجام دادید؟
* حسینی‌مهر: پس از پایان تحقیقات و یافتن جعبه دلخواه، تحقیقات خود را برای تولید شروع کردم.
در ابتدای کار متوجه شدم برای تولید این گونه جعبه‌ها نیاز به دستگاه‌های پیشرفته برش MDF و سایر ماشین‌آلات است، که با توجه به پیگیری‌های بنده، این دستگاه‌ها توسط ماشین‌سازهای کشور تولید نمی‌شد. مجبور شدم با خارج مکاتبه و اقدام به خرید از آنها کنم.
پس از خرید و وارد کردن این ماشین‌آلات که خود داستان پردردی دارد، اقدام به نصب ماشین‌آلات کردیم.
در این حین شرکت فروشنده ماشین‌آلات از دادن دانش فنی تولید به ما خودداری کرد.
همان طور که همه می‌دانند دانش فنی از خود دستگاه مهمتر است ولی متاسفانه از ارائه آن به ما خودداری شد. این مشکل باعث نشد که ما از کاری که شروع کرده بودیم باز بمانیم.

با توکل بر خدا شروع به کار با دستگاه‌ها کردیم که با آزمون و خطاهای فراوان و صرف وقت، انرژی و هزینه زیاد بالاخره به دانش تولید دست پیدا کردیم، حتی در بعضی مواقع اقدام به ساخت قطعات معیوب دستگاه با استفاده از دانش کارگران ماهر ایرانی نمودیم.

* صنعت بسته‌بندی: پس از این همه مشکلات بالاخره سرانجام کار چه شد؟
* حسینی‌مهر: با آغاز تولید، بازاریابی و فروش جعبه‌ها به مشتریان را شروع کردیم. در ابتدا مشتریان چون با این نوع جعبه‌ها آشنا نبودند کمی در پذیرش آن تردید داشتند که با توضیحاتی در مورد مزایای محصولات، مشتاقانه اقدام به سفارش جعبه‌ها کردند.

*‌ صنعت بسته‌بندی: این مزیت‌ها چه بودند؟
* حسینی‌مهر: این نوع جعبه‌ها با توجه به دوام بالا و زیبایی که دارند خود یک تبلیغ دائمی برند مورد نظر در دست مشتری هستند و مشتری از دور انداختن آن خودداری می‌کند و این باعث می‌شود نام آن برند در ذهن مشتری حَک شود و باعث خریدهای آینده از کالای مورد نظر گردد و این یعنی افزایش فروش برای تولیدکننده‌ای که از این جعبه‌ها استفاده کرده است.
همچنین زیبایی، استحکام و لطافت این جعبه‌ها باعث می‌شود که مشتری در خرید محصول، آن را از سایر محصولاتی که از بسته‌بندی‌های متداول استفاده کرده‌اند تفکیک کند.
* صنعت بسته‌بندی: آیا این نوع جعبه‌ها اختصاص به نوع مشخصی از محصولات دارد؟
* حسینی‌مهر: به طور کلی از این نوع بسته‌بندی می‌توان در اکثر کالاها استفاده کرد.
اما کالاهایی از قبیل چای، زعفران، خشکبار، شیرینی و شکلات، عسل، زعفران، کیف و کفش، صنایع دستی، طلا و جواهر، ساعت  و سایر صنایعی که در بسته‌بندی محصولات خود به دنبال استحکام، زیبایی، ارزش افزوده بالا و تمایز از رقبای خود می‌باشند، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

iranpack-rayan-boxes جعبه‌های لوکس رایان

iranpack-rayan-boxes
جعبه‌های لوکس رایان

* صنعت بسته‌بندی: روش تولید این جعبه‌ها چگونه است؟
* حسینی‌مهر: همان طور که پیش از این عرض کردم مراحل برش MDF با استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته انجام می‌شود و بقیه مراحل کار مثل شاسی‌سازی، روکش محصولات و سایر خدمات به روش دستی انجام می‌شود و در نهایت جعبه‌های آماده جهت قراردادن محصولات به واحد تولیدی مشتریان حمل می‌شود.

* صنعت بسته‌بندی: با توجه به این که بیشتر مراحل ساخت این جعبه‌ها با دست انجام می‌شود، آیا قیمت آن برای مشتریان مناسب است؟
* حسینی‌مهر: با توجه به محاسنی که در پیش عنوان کردم قیمت این جعبه‌ها قیمت مناسبی است و می‌تواند به همراه کالای باکیفیت داخل آن کمک زیادی به افزایش فروش کالاها کند. همچنین متفاوت بودن تولیدات این مجموعه نسبت به سایر بسته‌بندی‌ها از جمله فلز، کاغذ، مقوا، پلاستیک، کارتن و شیشه، می‌تواند برای تولیدکنندگانی که به دنبال کسب بازارهای جدید خارجی هستند موفقیت‌آمیز باشد.

* صنعت بسته‌بندی: برنامه شما برای آینده چیست؟
*‌ حسینی‌مهر: ما هیچ وقت خود را بی‌نیاز از تحقیق و توسعه نمی‌بینیم و سعی خواهیم کرد دانش خود را همگام با پیشرفت این صنعت منطبق سازیم و بتوانیم همیشه محصولات جدید به مشتریان خود ارائه دهیم.

* صنعت بسته‌بندی: در پایان اگر مطلبی باقی مانده بفرمایید.
* حسینی‌مهر: جا دارد در این جا از تولیدکنندگانی که به ما اعتماد کردند و از این جعبه‌ها استفاده کردند تشکر و قدرددانی کنم و امیدوارم که بتوانیم افتخار همکاری با سایر تولیدکنندگان را نیز در کارنامه خود داشته باشیم.
نکته‌ای هست که فکر می‌کنم باید بگویم. ما در راه تولید مشکلات فراوانی را تحمل کرده‌ایم و همچنان نیز با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم. اما عشق به تولید ما را در پیشبرد هدف‌هایمان مصمم‌تر کرده است.
شاید بد نباشد گله‌ای هم از مسئولین داشته باشم که حمایت از تولید را تاکنون ندیده‌ایم و گرفتن ناچیزترین تسهیلات برای ما یک آرزوی دست‌نیافتنی شده است.
همچنین ما آماده ارائه مشاوره به مشتریان عزیز در زمینه این نوع جعبه‌ها می باشیم و بازدید از سایت اینترنتی شرکت ما اطلاعات بیشتری به علاقمندان خواهد داد.
www.rayan-media.com

جلد ماهنامه صنعت بسته بندی شماره 161 sanat bastebandi cover 161

جلد ماهنامه صنعت بسته بندی شماره ۱۶۱
sanat bastebandi cover 161

دانلود گزارش جعبه های رایان در ماهنامه صنعت بسته بندی شماره ۱۶۱ – jpg

دانلود گزارش جعبه های رایان در ماهنامه صنعت بسته بندی شماره ۱۶۱ – pdf

بیشتر بخوانید . . .