استقبال وزارت صمت از تاسیس انجمن ماشین‌سازان صنایع سلولزی

دکتر هادوی مدیرکل ماشین‌سازی وزارت صمت از تاسیس انجمن ماشین‌سازان صنایع سلولزی استقبال کرد.

گام دوم ایجاد تشکلی برای ماشین‌سازان صنایع سلولزی ایران در سومین نمایشگاه کاغذ، مقوا، فراورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته برداشته شد.
با توجه به گرایش روزافزون به فن‌آوری داخلی که به دلایل گوناگون از جمله کمبود ارز ارزان و همچنین بالا رفتن کیفیت ماشین آلات ساخت داخل پدید آمده نیاز به ایجاد تشکل‌ ماشین‌سازی و حمایت از آنها احساس می‌شود.
بر پایه فراخوان صادر شده، ماشین‌سازان رشته‌های تخصصی زیر برای ایجاد این تشکل دعوت شده‌اند.
تولید و تبدیل کاغذ و مقوا
تولید و تبدیل ورق کارتن
تولید و تبدیل تیشو
تولید خمیر و ظروف خمیری
سایر تجهیزات مرتبط
برخی از اهداف و نقش‌آفرینی‌های این تشکل جدید چنین عنوان شده است:
? ارائه نظر مشورتی به کارگروه قانون حداکثر استفاده از توان داخل (وزارت صمت و صندوق توسعه ملی)
? اعلام نظر موردی در صدور گواهی ساخت داخل برای گمرک (وزارت صمت)
? ساماندهی اطلاعات صنعت مربوطه در سامانه‌های بهین‌یاب و توانیران (وزارت صمت)
? عضویت و اعلام رای در اتاق فکر و اقدام ماشین‌سازی (معاونت فناوری ریاست جمهوری)
? ارتباط موثر با مرکز ساخت داخل صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات (وزارت صمت)
مدیران صنعت ماشین‌سازی سلولزی در زمان نمایشگاه کاغذ و مقوا با پرپایی غرفه ای تخصصی ، شرایط همفکری و ایجاد شرایط و بسترهای مناسب این انجمن را با دیگر همکاران ماشین سازی سلولزی ایجاد کردند.
برگزاری جلسه گفتمان وهم اندیشی مدیران و فعالان ماشین سازی سلولزی لیران با دکتر هادوی مدیر کل دفتر ماشینسازی وزارت صمت و همراهان وی، خانمها یزدانی‌فر رییس گروه ماشین‌آلات صنعتی و ترابی کارشناس مسئول ماشین‌آلات سلولزی از دیگر دستاوردهای این انجمن در نمایشگاه می باشد.
در این نشست مدیرکل ماشین‌سازی با بنیانگذاران انجمن آشنا و گفتگوهایی پیرامون مسائل ویژه این بخش از صنعت ماشین‌سازی انجام شد.
از معضلات مهم مطرح شده توسط ماشینسازان سلولزی ورود بی رویه ماشین‌آلات دست دوم چینی بود که به زعم ایشان از کیفیت و کارایی بسیار پایینی نسبت به نونه‌های مشابه ساخت داخل برخوردار هستند.
در پایان دکتر هادوی از انجمن ماشین‌سازان صنایع سلولزی دعوت کرد نماینده‌ای برای حضور در شورای هماهنگی تشکل‌های ماشین‌سازی معرفی کنند تا کرسی این بخش از صنعت ماشین‌سازی در این شورا تثبیت شود.
عکس و خبر: رضا اسعدی

بیشتر بخوانید . . .