HP Chromebook 11

این جعبه ظاهرا ساده باید با استانداردهای سختگیرانه حمل و نقل در دماهای مختلف هماهنگ بوده و به چندین دوره تست مختلف برای انسجام ساختاری نیاز داشت

امریکا، سن‌خوزه/ Liquid Agency بسته‌بندی HP Chromebook را به صورت یک محفظه سفید و بدون‌درز و ساده طراحی کرده ‌است. زیبایی مینیمالیستی آن به همراه یک برچسب رنگی مشخص باعث برتری این محصول نسبت به تمامی بسته‌بندی‌های کامپیوتری دیگر در بازار شده‌است.

اینجا از عبارت‌های و نوشته‌های طولانی در مورد عملکرد کامپیوتر و غیره خبری نیست. کافی است آن را روشن کرده و شروع کنید. وقتی خریدار مایل نیست بسته‌بندی محصول را دور بیندازد، ‌می‌فهمید که طراحی‌ انجام‌شده موفقیت‌آمیز بوده ‌است. این جعبه بسیار زیباست. مقاومت در برابر استفاده مجدد از آن برای چیز دیگر خیلی سخت است.

“HP Chromebook یک وسیله بسیار مینیمالیست و خیلی مقرون‌به صرفه است که برای تسهیل دسترسی افراد بیشتر به اینترنت طراحی شده است. ما هم مانند شرکت مشتری خود معتقد بودیم که بسته‌بندی باید وی‍ژگی‌های محصول را نشان داده و بر سادگی و کوچکی تاکید داشته باشد. به طور وی‍ژه قصد داشتیم کار کمتری انجام دهیم نه بیشتر. آن چه الهام‌بخش بسته‌ی نهایی بود یک جعبه ساده حمل غذا بود که کاملا کاربردی و در عین حال قابل تبدیل به کمپوست بود. Liquid با طراحان بسته‌بندی ساختاری مشتری همکاری نزدیک داشته و یک فرآیند طراحی تجربی را آغاز کرد که هم به کوشش پیوسته و هم ریسک‌پذیری نیاز داشت و در نهایت منجر به یک بسته‌بندی جدید و خلاقانه شد.

iranpack-sanat-bastebandi-download (34)

iranpack-sanat-bastebandi-download (36)

این جعبه ظاهرا ساده باید با استانداردهای سختگیرانه حمل و نقل در دماهای مختلف هماهنگ بوده و به چندین دوره تست مختلف برای انسجام ساختاری نیاز داشت. در این فرآیند حتی لازم بود که دستگاه‌های جدیدی ساخته شوند که توانایی ساخت شکل و تراکم خاص این جعبه را داشته باشند. دستیابی به تمامی نیازمندی‌های بسته‌بندی ساده نبود، ‌اما مشتری ما به دنبال انجام یک کار فوق‌العاده بود. و (با همکاری به عنوان یک تیم) ما جعبه‌ای تولید کردیم که نه تنها از لحاظ ظاهری و زیبایی شناختی بلکه از نظر اثر زیست‌محیطی هم کمینه‌گراست.

بیشتر بخوانید . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *