معرفی کتاب جدید بسته‌بندی و طراحی خلاقانه

نسخه کلکسیونری یک نظرسنجی جهانی از موج جدید طراحی ها و بسته‌بندی‌های گرافیکی بزرگ و نسخه محدود برای صنایع موسیقی،‌کتاب و مجله است.

نسخه کلکسیونری

انگلیس/ Stuart Tolley کتاب بسته‌بندی و طراحی خلاقانه: سری نسخه کلکسیونری را تالیف کرده است. او به دنبال سبکی بود که به بهترین شیوه طراحی‌های برتر معاصر را نشان داده و برای طراحان و غیرطراحان به یک شیوه الهام‌بخش باشد. او روندهای طراحی مانند کنتراست بالا، مینیمالیست سفید، هندسه برجسته و شفافیت را با یکدیگر ترکیب کرد. در محتوای کتاب از زیبایی‌شناسی مینیمالیسم ژاپنی و فضای تمیز استفاده شده است. هر تصویر،‌نوشته و عنوانی فضای حبابی خود را داشته و همه چیز مرتب و منظم است که باعث راحتی بصری و خوانایی می‌شود; تمرکز بیش از توضیحات، به خود تصاویر جلب می‌گردد.

“نسخه کلکسیونری: بسته‌بندی و طراحی خلاقانه، ‌یک کتاب فرهنگی تصویری است که مولف آن Stuart Tolley بوده و توسط Thames and Hudson در آگوست ۲۰۱۴ چاپ شده است. نسخه کلکسیونری یک نظرسنجی جهانی از موج جدید طراحی ها و بسته‌بندی‌های گرافیکی بزرگ و نسخه محدود برای صنایع موسیقی،‌کتاب و مجله است. کتاب ۲۸۸ صفحه ای به چهار بخش اصلی تقسیم می‌شود که دنیای مجموعه‌های جعبه‌ای،‌ فرمت‌های چندتایی، هنر روی جلد کاردستی و مصنوعات دستی دیگر را در بر می‌گیرد.
iranpack-sanat-bastebandi-154-Stuart_Tolley-7

iranpack-sanat-bastebandi-154-Stuart_Tolley-4 (1)

“این کتاب بیش از ۱۷۰ نمونه معاصر از هنرمندان،‌موسیقیدانان و طراحان نامدار جهان مانند Björk،‌ Radiohead، David Bowie، Nick Cave & The Bad Seeds،‌ Matthew Dear،‌ Flying Lotus،‌ Oliver Jeffers،‌ Chris Ofili،‌ Beatriz Milhazesو آثار مستقل The Vinyl Factory،‌ Ghostly International،‌ Warp Records،‌ Ninja Tuneرا با طراحی زیبایی چاپ کرده‌است. هر نمونه به طور انحصاری توسط Ivan Jones برای کتاب عکاسی شده است وبه همراه آن تمامی جزئیات، ‌‌لیست مشخصات وعنوان آن که راجب هر پروژه اطلاعاتی به دست آورده شده اند.

در بین این صفحات ۶ مصاحبه اختصاصی با هنرمندان پیشرو آورده شده است تا فرآیند خلاقیت آنها معرفی گردد.

در کنار این مصاحبه‌ها – با Stanley Donwood،‌ Dinos Chapman/The Vinyl Factory/Fuel،‌ The Flaming Lips،‌ Irma Boom،‌ Stefan Sagmeister و Alec Soth- عکس پرتره اختصاصی هنرمندان نیز آورده شده است.

بیشتر بخوانید . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *