سمینار لیبل تحولی در صنعت بسته بندی

با توجه به آمارهای پیش رو صنعت چاپ و بسته‌بندی منطقه در آینده شاهد ظهور یک قدرت مدعی به نام ایران در عرصه لیبل خواهد بود. تامین مواد اولیه مرغوب و استاندارد که با ورود دومین تولیدکننده سطوح پشت‌چسبدار به حد رقابتی در منطقه رسیده و نقش اساسی در جهش صنعت لیبل ایران دارد.

منتشر شده در روزنامه آسیا 95/6/2

 

رضا نورائی
کارشناس چاپ و بسته بندی

برگزاری کنفرانس لیبل بخودی خود اتفاق بسیار خوبی است. هر چه رویدادهای تخصصی در صنعت بیشتر شود می‌توان امیدوار بود که در آینده شاهد تمرکز بر کیفیت و استاندارد خواهیم بود. ضمن این که برگزاری سمینارهای تخصصی انتظارات تخصصی را بالا می‌برد. صنعت لیبل در جهان رشد خوبی داشته و این رشد همچنان ادامه دارد.  در این راستا کشور ایران سررشته کار را بخوبی در دست گرفته و در حال پیش رفتن است. راه اندازی دومین کارخانه تولید سطوح پشت چسبدار در ایران که به همراه تولیدکننده قبلی سطح کیفی و ظرفیت تولید سطوح پشت چسبدار در منطقه را بسیار بالا برده‌اند گواه این ادعا است. سرمایه‌گذاری بسیار حرفه‌ای در بخش ماشین‌آلات چاپ و تبدیل لیبل توسط حرفه‌ای‌های صنعت چاپ که در چند سال اخیر صورت گرفته در انطباق کامل با برگزاری کنفرانس لیبل است و هم‌افزایی خوبی دارند. برگزاری کنفرانس لیبل و طرح موضوعات تخصصی از یک سو و استفاده از افرادی چون راجر پلو که از صاحب نظران و افراد مطلع لیبل در جهان است از سوی دیگر یکی از امتیازات برجسته دو کنفرانس لیبل در ایران است.

با توجه به آمارهای پیش رو صنعت چاپ و بسته‌بندی منطقه در آینده شاهد ظهور یک قدرت مدعی به نام ایران در عرصه لیبل خواهد بود. تامین مواد اولیه مرغوب و استاندارد که با ورود دومین تولیدکننده سطوح پشت‌چسبدار به حد رقابتی در منطقه رسیده و نقش اساسی در جهش صنعت لیبل ایران دارد. می‌توان پیش بینی کرد با ورود نسل جدید ماشین‌آلات چاپ و تبدیل لیبل به کشور که در حال انجام می‌باشد در کنار برگزاری حرفه‌ای رویدادهای تخصصی چون کنفرانس لیبل که انتقال دانش فنی و دانش بازار را به دنبال دارد، سال‌های آینده دوران باشکوهی برای این بخش از صنعت چاپ ایران خواهد بود.

برگزارکنندگان کنفرانس لیبل باید توجه داشته باشند که این رویداد مهم تحت تاثیر مشکلات درون‌صنفی، اختلاف سلیقه‌ها و باندبازی‌هایی که نسبت داده می‌شود قرار نگیرد. چهره ملی کنفرانس لیبل ارزش زیادی دارد و گردانندگان و حتی حامیان آن باید از وجهه ملی برخوردار بوده و کمترین حاشیه در بین اهالی صنعت چاپ و لیبل را داشته باشند. از این رو نیاز است که در دوران برگزاری چنین رویدادهای مهم و ارزشمندی همه اعضای صنف در پی نزدیک شدن به یکدیگر باشند و این تحقق نخواهد یافت مگر این که افراد ذهنیت خود را تغییر داده و با گفتار و رفتار جدید خود تصویری جدید که مناسب آینده‌ای که برای این صنعت انتظار داریم از خود نشان دهند.

همچنین توازن بین منافع بنگاهی و منافع عمومی صنف در کنفرانس لیبل از اهمیت زیادی برخوردار است. یعنی کنفرانس نباید بیش از حد تحت تاثیر حامیان مالی خود و خواسته‌ها و دیکته‌های آنان قرار گیرد. به همین نسبت حضور خارجیان نیز باید حافظ منافع ملی باشد و ایرانیان حاضر در کنفرانس بیشترین بهره را از برگزاری کنفرانس برده و بتوانند مشکلات خود را در مسیر رشد این صنعت حل کنند.

سمینار لیبل تحولی در صنعت بسته بندی یادداشت روزنامه آسیا 95/6/2 نوشته رضا نورائی

سمینار لیبل تحولی در صنعت بسته بندی
یادداشت روزنامه آسیا
95/6/2
نوشته رضا نورائی

سمینار لیبل تحولی در صنعت بسته بندی یادداشت روزنامه آسیا ۹۵/۶/۲ نوشته رضا نورائی

سمینار لیبل تحولی در صنعت بسته بندی
یادداشت روزنامه آسیا ۹۵/۶/۲
نوشته رضا نورائی

 

سردبیر پایگاه خبری پیام صنعت بسته‌بندی عضو سازمان خبرگزاران بین‌المللی بسته‌بندی IPPO (International Packaging Press Organization) member

بیشتر بخوانید . . .