آمیختگی عشق و فناوری

اربعین امسال وقتی جمعیت انبوه زائران کربلا در مسیر راه طولانی تشنه می‌شدند با انواع آب آشامیدنی بسته‌بندی شده از آنها پذیرایی می‌شد.
سیراب کردن زائران کربلا با دستگاه حکمایی

اربعین امسال وقتی جمعیت انبوه زائران کربلا در مسیر راه طولانی تشنه می‌شدند با انواع آب آشامیدنی بسته‌بندی شده از آنها پذیرایی می‌شد.
در این پذیرایی بزرگ و ارزشمند تحفه‌های صنعتگران ایرانی نیز به چشم می‌خورد. از جمله آنها انواع آب بسته‌بندی شده با ماشین‌های ساخت شرکت حکمایی بود.
از دیرباز سیراب کردن زائران کربلا به دلیل مناسبت خاص آن مورد توجه گردانندگان هیات (موکب) در عراق بوده است. تا این که  از چند سال پیش هیات‌های عزاداری اهل عراق مشتری دستگاه‌های بسته‌بندی آب شدند و نیما سیدالحکمایی مدیر ماشین‌سازی حکمایی از اشتیاق آنها برای خرید این دستگاه‌ها خبر می‌داد.
انواع دستگاه‌های بسته‌بندی آب در لیوان و کیسه پلاستیکی به دلیل ایجاد سهولت در توزیع آب بین انبوه زائران و اهمیت بهداشتی بودن آن بخصوص در سایه فناوری بالای تجهیزات ایرانی نه‌تنها این هدف را بسادگی و با هزینه‌ای مناسب دست‌یافتنی کرد بلکه در عمل شکل موفق و مورد پسندی به آن داد.
اربعین امسال ماشین‌های بسته‌بندی آب ساخت حکمایی برای خود معرکه‌گردان بودند. در آن روزها دستگاه بسته‌بندی یکسره و با بالاترین سرعت به بسته‌بندی آب مشغول شدند و آب آشامیدنی را در بسته‌هایی که بر روی آنها نام هیات‌های حسینی و ابوالفضلی و یا شعارهای عاشورایی نوشته شده بود پر کردند.
متخصص اعزامی از کارخانه حکمایی به کربلا که بر نصب و بهره‌برداری دستگاه‌ها نظارت کرده بود خاطرات شنیدنی از عملکرد این دستگاه‌ها در آن رویداد بزرگ دارد که جای بیان آن در این مجال نیست.
نیما سیدالحکمایی از این که دستگاه‌هایش در این رویداد بزرگ به کار آمده و اثر مفیدی داشته‌اند بسیار خرسند و شکرگذار بود.

بیشتر بخوانید . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *