ملاقات با دبیرکل سازمان جهانی بسته‌بندی WPO

آلفرد کیت پیرسون دبیرکل فعلی سازمان جهانی بسته‌بندی و رییس دوره قبل این سازمان که به دعوت برگزارکنندگان جشنواره برترین‌های بسته‌بندی به ایران آمده بود با چند تن از فعالان دانش‌افزایی  بسته‌بندی و چاپ ملاقات داشت. رضا نورائی سردبیر ماهنامه صنعت بسته‌بندی و جلال زکایی مدیرعامل گروه بازرگانی ترنج هر کدام به منظور معرفی بخشی از اقدامات انجام شده توسط سازمان خود با دبیر سازمان جهانی بسته‌بندی ملاقات و گفت و گو کردند. همچنین هومن اخوین محمدی ایده‌پرداز و مشاور پروژه‌های بسته‌بندی نیز در این دیدار نورائی را همراهی می‌کرد.
این دیدار در هتل آزادی تهران و در آخرین روز حضور پیرسون در ایران انجام شد.
پیرسون با آگاهی از بعضی فعالیت‌های انجام شده در گذشته مانند نخستین جشنواره بسته‌بندی با رویکرد صادرات و سمینار بین‌المللی گراور که از استانداردهای بالای کارشناسی برخوردار بوده‌اند خواستار پیگیری و ادامه آنها شد.
در این دیدار ابتدا جلال زکایی گزارشی از برگزاری موفقیت‌آمیز سمینار چاپ گراور و خبر برگزاری سمینار بین‌المللی فلکسو در آینده را داد که پیرسون تقویم کاری گروه ترنج در خصوص سمینارهای بین‌المللی چاپ بسته‌بندی را جویا شد.
سپس نورائی مختصری به فعالیت‌های انجام شده در زمینه اطلاع‌رسانی،‌ استانداردسازی، آموزش، برگزاری مسابقات و امور راهبری در زمینه صنعت بسته‌بندی کشور اشاره کرد.
گفتنی است دبیر سازمان جهانی بسته‌بندی که در ساعات پایانی سفر کوتاه خود به ایران تازه با لایه‌های جدیدی از توسعه صنعت بسته‌بندی در این کشور آشنا شده بود علاقمندی و حمایت خود را برای پیگیری بعضی از موضوعات مطرح شده در جلسه اعلام کرد.
وی که اهل آفریقای جنوبی است با بیان تجربیات برگزاری مسابقات بسته‌بندی در کشور خود مدل‌هایی در این رابطه ارائه داد.
در پایان این دیدار پیرسون بعضی از کارهای پیچیده مقوایی ساخته شده در یک دهه قبل که توسط هومن اخوین تولید شده بود را دید. وی با تعجب و کنجکاوی، مهندسی پیچیده این بسته‌ها را بررسی می‌کرد.

بیشتر بخوانید . . .