برگزیدگان طلایی مسابقه دانشجویی استارپک ۲۰۱۵

مسابقه طراحی بسته‌بندی دانشجویی استارپک از سال ۱۹۶۸ تاکنون برگزار می‌شود. در بازار مصرفی و رقابتی همواره تقاضای رو به رشد برای طراحان بسته‌بندی وجود دارد. طراحی بسته‌بندی تنها به گرافیک جذاب منحصر نمی‌شود. بلکه بسته‌بندی باید به نیازهای کاربردی مانند حفاظت از محصول، محیط زیست، تولید مقرون به صرفه و… پاسخ دهد.

جایزه استارپک برای پاسخگویی به طیف وسیع درخواست‌ها است و ترکیب طراحی ساختار و گرافیک بسته‌ را در نظر می‌گیرد.

گروه الف

طراحی یک کیت مقوایی که همه موارد لازم برای پرورش گیاه در خانه مانند دانه، کود، خاک، گلدان، دستورالعمل و… را در خود داشته باشد.

 

گروه ب

طراحی یک بسته انعطاف‌پذیر برای یک محصول غیر مواد غذایی که در حال حاضر در ظروف معمولی سفت و سخت بسته‌بندی شده، اما می‌تواند در یک بسته انعطاف‌پذیر بسته‌بندی شود.

گروه پ

طراحی بسته مقوایی برای ظروف نوشیدنی که شبیه کدو هستند. این بخش دارای حامی مالی بود.

گروه ت

طراحی بسته‌ای از مقوای موجدار (کارتن) به جای بسته‌ای که با ماده دیگری مانند پلاستیک، چوب، فلز و مواد ترکیبی ساخته شود. خلاقیت در تا زدن و کاهش مواد مصرفی، نوآوری در طراحی ساختار و به همان اندازه خلاقیت در گرافیک بسته‌بندی (در صورت لزوم)

گروه ث

بازار بسته‌هایی با دیواره نازک در سایه پیشرفت فناوری لیبل‌زنی داخل قالب IML هر سال در حال رشد مداوم و چشمگیر است. هدف طراحی بسته‌بندی برای کره یا محصول چرب با چربی پایین است.

گروه ج

طراحی یک بسته‌بندی بطری نوآورانه که در تناسب با هدف و در سطح جهانی باشد. این طرح محدود به محصولات غذایی و آشامیدنی نیست. خلاقیت، نوآوری و سازگاری با محیط زیست اهمیت دارد. باید متفاوت باشد، چیزی که مرزهای نوآوری را پیش ببرد و هنجارهای عادی را به چالش بکشد.

 

بیشتر بخوانید . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *