اتحادیه اروپا قانون برچسب‌گذاری کالاهای اسرائیلی را تصویب کرد

یکی از کاربردهای بسته‌بندی و برچسب‌گذاری، استفاده در اجرای قوانین جداسازی کالاها است. در حال حاضر یکی از پرمناقشه‌ترین عملیات برچسب‌گذاری، نشانه‌گذاری کالاهای شهرک‌نشینان یهودی از سوی اروپا است. این کار که خشم یهودیان اروپا را هم برانگیخته تا آن جا سر و صدا کرده که بسیاری از اروپاییان بخصوص در فرانسه و ایتالیا، حوادث تروریستی پاریس را از طرف یهودیان می‌دانند. زیرا این کار اتحادیه اروپا از نظر یهودیان نوعی تبعیض و انگشت‌نشان شدن است.

مهر: یک مسئول بلندپایه اروپایی از تصویب قانون برچسب‌گذاری کالاهای تولید شده در مناطق اشغالی سال ۱۹۶۷ به منظور تحریم آن از سوی خریداران خبر داد.

یک مسئول ارشد اروپایی اعلام کرد که اتحادیه اروپا، موضوع برچسب گذاری کالاهای تولید شده در اراضی اشغالی ۱۹۶۷ را تصویب می‌کند. این قانون در راستای تحریم کالاهای اسرائیلی تولیدی در اراضی اشغالی ۱۹۶۷ از سوی خریداران این کالاهاست.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی به این تصمیم اتحادیه اروپا اعتراض کرده و تصمیم گیرندگان آن را به قدردانی از فلسطینیان و اعطای بزرگترین جایزه برای آن ها متهم کرده است.

مسئول ارشد اروپایی تصریح کرد: پارلمان اروپا، کمیسیون اروپا را برای تکمیل دستورات اتحادیه به منظور طبقه بندی محصولات تولید شده در مناطق شهرک نشین تشویق کرده است.

از سوی دیگر، ۱۵ کشور اروپایی ماه آوریل گذشته خواستار تطبیق تمامی قوانین مربوط به برچسب‌گذاری بر روی کالاهایی شد که کالاهای تولید شده در مناطق شهرک نشین کرانه باختری، قدس و بلندی های جولان را مشخص می‌کند.

رژیم صهیونیستی در اعتراض به این اقدام اتحادیه اروپا، آن را اقدامی تبعیض‌آمیز توصیف کرد.

از سوی دیگر، «نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به این که این اقدام اتحادیه اروپا یادآور دوره‌ای است که در آن، اروپا کالاهای یهودی را طبقه‌بندی می‌کرد و آن را ناعادلانه و مانع تحقق سازش خواند.

رای الیوم همچنین در این رابطه گزارش داد: «زیپی حوطبلی» معاون وزیر امور خارجه این رژیم به منظور ممانعت از صدور قوانین برچسب‌گذاری و تشخیص کالاهای تولید شده در مناطق شهرک‌نشین ۱۹۶۷، به تعدادی از پایتخت‌های اروپایی سفر کرد.

گفتنی است جامعه جهانی، تمامی مناطق شهرک‌نشین صهیونیستی را چه رژیم صهیونیستی با ساخت آنها موافق کرده باشد و یا نه، غیرقانونی و موضوع شهرک‌سازی را عامل اصلی عدم تحقق سازش بین فلسطینان و اسرائیلی‌ها می‌داند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس روز بیستم آبان در واکنش به تصمیم اروپا مبنی بر نصب برچسب بر کالاهایی که صهیونیست‌های شهرک‌نشین آن را تولید کرده‌اند، آن را مایه خجالت این اتحادیه خواند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم اتحادیه اروپا برای نصب برچسب بر کالاهایی که صهیونیست‌های شهرک‌نشین آن را تولید کرده‌اند به شدت انتقاد کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس تصمیم اتحادیه اروپا در برچسب زدن به تولیدات شهرک‌نشینان در «کرانه باختری» را محکوم کرد و با متهم کردن این اتحادیه به اتخاذ استانداردهای دوگانه گفت: آن ها باید از چنین تصمیمی خجالت بکشند.

وی ادامه داد: از آن جایی که این تصمیم تنها درباره اسراییل اتخاذ شده است، نشان‌دهنده تزویر در سیاست خارجی این اتحادیه و نمایه‌ای از اتخاذ سیاست‌های دوگانه است. اروپایی‌ها باید از این اقدام خجالت بکشند.

گفتنی است جامعه جهانی، تمامی مناطق شهرک‌نشین صهیونیستی را چه رژیم صهیونیستی با ساخت آنها موافق کرده باشد و یا نه، غیر قانونی و موضوع شهرک‌سازی را عامل اصلی عدم تحقق سازش بین فلسطینان و اسرائیلی‌ها می‌داند.

 

نسخه انگلیسی در نیویورک تایمز:

http://www.nytimes.com/2015/11/12/world/middleeast/eu-labels-israeli-settlements.html?_r=0 

 

iranpack-sanat-bastebandi-Israel-BN

iranpack-sanat-bastebandi-hFZd0

بیشتر بخوانید . . .